Boy menteşeli duşakabin çalışması. Duş esnasında ya da duş kullanılmadığı zamanlarda konumlandırma resmedilmiştir. 180 derece dönebilen boydan profilli cam duşakabin modülü. 90 x 90 ölçeklerinde h= 195 cm. 6mm şeffaf camlı duşa kabin. Menteşe profil uyumluluğu 6 mm temperli cama göredir. Düz satıhlı alanlarda kullanıma uygundur. Kullanıcı duş esnasında her iki camı mıknatıslar yardımıyla köşede birleştirerek suyun banyo yüzeyine sıçraması önlenmiş olur. Duş kullanılmadığı anlarda ise duşakabin camı duş içine resimde görüldüğü üzere katlanır. Banyo kullanım alanı genişleyerek ferah bir ortam yaratılmış olur.

Boy Menteşeli Duşakabin Sızdırmazlık

Menteşeli duşakabin camlarında silikonize elastik fitiller kullanılmaktadır. Aynı zamanda cam cama birleşim noktalarında kullanılan mıknatıslı silikonize fitiller bulunur. Bu fitiller camları birbirine yakın konuma getirildiğinde kavrayarak kanat camlarının stabil durmasını sağlar. Alt kısım fitilleri çift kanatlıdır. Bir kanadı cam yüzeyindeki suyu duş içine yönlendirirken. Diğer kanat zemine baskı yaparak suyun dışarı sızmasını önler. Menteşeli duşakabin modellerinde su izolasyonu istenildiği düzeyde olmayabilir. Bu tarz modellerde birden çok faktör rol oynar. En önemli etken profil kullanılmadan çalışılan hatların düz satıhlı olması gerekliliğidir. Duş içi derinliği, duş başlığının duşakabin camlarına olan uzaklığı. Ve tabiki özenle yapılmayan montaj. Profil geçişli alanlarda silikon uygulaması da ön plana çıkmaktadır.

Sürgülü sistem duşakabin modelleri ile karşılaştırıldığında avantajları olduğu kadar su izolasyon ya da kullanıcı alışkanlıkları gibi dezavantajları da olabilir.

Profilsiz menteşeli  duşakabin çalışması olan 6 mm Temperli Cam Duşakabin uygulamasını da inceleyebilirsiniz.