Banyo Duşakabin: Yapılarda içinde yıkanılan bölüm. Vücudun bir bölümünü veya bütününü, fiziksel veya kimyasal bir etki altında bir süre bulundurma işi. Evin temizlenme bölümü.

Banyo Duşakabin Camları

Menteşeli Cam Duşakabin Modeli. Profilsiz dizayn. 8 mm temperli güvenlik camları. (4+4 ilave güvenlik lamine temperli cam kullanımı) Lamine temperli cam kullanımında olası cam kazalarda cam kırılsa bile dağılmaz. Kesme ve yaralanmalar olmaz. Modern banyo tasarımlarında mimari dokuyu bozmadan minimal görsellik sunan Elegance Seri ürünlerde, banyo yapısına göre silikon, silikonize fitil mıknatıs gibi materyaller kullanılmaz. Kalite nitelik ve servis denklemi doğrultusunda duşakabin fiyatları, firmalar arasında değişkenlik gösterebilir. Bilinmelidir ki kalite hiçbir zaman ucuza mal edilemez. Çok pahalı diye düşündüğünüz değer bazen düşündüğünüzün de altında olabilir. Duşakabin camlarında güvenlikten bahsetmişken en büyük etken kullanılan menteşe nitelikleridir. Duş kapılarında menteşe adedi cam boyut ağırlık oranına göre hesaplanmalı olası riskler minimize edilmelidir. Dahası duş menteşeleri ya da metaller banyo tarzınıza uygun renk ve görsellikte olmalıdır. Çamlıca Duşakabin Sistemleri butik tarzda üretim ve uygulama hizmetleriyle İstanbul’da hizmet vermektedir.

Banyo Duşakabin: Yapılarda içinde yıkanılan bölüm. Vücudun bir bölümünü veya bütününü, fiziksel veya kimyasal bir etki altında bir süre bulundurma işi. Evin temizlenme bölümü.

Banyo Yapmanın Vucudumuza Etkileri

1- Kullandığımız sabunları, şampuanları ve kremleri kendi vücudunuza göre seçmelisiniz.

2- Duş telleri yerine yüzde yüz pamuk özelliği taşıyan iplik liflerden kullanınız. Deriye daha faydalı olur, Uygulama bakımından vücudun kan dolaşımını hızlandırır.

3- Fazla sıcak olmayan ılık bir suyla banyo yapmak kan dolaşımını hızlandırır ve deriye zarar vermez. Duş esnasında suyun sıcaklığı çok önemlidir.

4- Banyo bittikten sonra soğuk suyla vücudu son kez durulamak.  Kan dolaşımını hızlandırır ve sıkılaşmayı sağlar.  Vücut banyodan sonra havanın ısısından çabuk etkilenerek direncini kaybedebilir. Bu uygulama kış aylarında çok sık yapılmamalıdır.

5- Banyoda kalma süresi ortalama 7 ile 10 dakika arasında olmalıdır. Sıcak suyla uzun süren banyolar cildi kurutur. Kızarıklık ve kaşıntılara neden olur.

6- Islak sünger veya lifler bakteri oluşumu için ideal malzemelerdir. Bu nedenle, bu ürünleri her ay değiştirmek en sağlıklı olanıdır.

7- Son olarak duştan sonra vücudunuzu yumuşak bir havluyla kurutun ve en önemlisi de biraz nemli bırakın.

Duşakabin Kataloğu kategorisinde yer alan uygulama referanslarını inceleyebilirsiniz.