Duşakabin Kapısı cam duşa kabin sürgü kanat camları ya da menteşeli açılır kapak duş camları imalatı satış montaj ve servis hizmetleri İstanbul. Sürgülü ya da menteşeli duşakabin kapısı camları serisine göre farklı kalınlık ve ebatlarda olabilir. Sürgülü sistem kapı camları belli standartlarda stok ölçü bulundurulabiliyor. Lakin oda kapısı gibi açılan duş kapıları ölçüye göre hazırlandığından stok bulabilmeniz güç. Duş kabin camları, kesim delik rodaj ve temper işlemlerinden geçerek işlenir. Ve bu da sevkiyat ve montaj planı çerçevesinde bir zamana yayılabilir. Duşakabin camı termin süreleriyle ilgili müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Duşakabin Kapısı Kalınlığı Ne olmalı

Etrafında çerçeve olmayan duş kapılarında kalınlık en az 8 mm kadar olmalıdır. Serisine göre farklılık gösteren cam duş kapılarında 6 mm temperli camlar da kullanılabilir. Ama ki yerleşik standart paraduş menteşeler kullanılan cam türlerindeki cam kalınlığı 8 mm’dir. Buna mukabil 6mm 8 mm ve 10 mm temperli camlar yanında 4+4 lamine ve 5+5 lamine temperli camlar da üst düzey güvenlik arayanlar için bir tercihtir.

Sürgülü sistem modellerinde ya da içe dışa açılabilen akordion serilerde 4 m’e kadar temperli camlar da kullanılabilmekte. 4 mm  5 mm ya da 6 mm temperli cam uygulamalarda genelde profilli seriler göze çarpar. Bu da camın yapısı gereği milimetrik kalınlık düştükçe zayıf olacağından esnemeye maruz kalacaktır. Profil kullanımı cam yapısını dengede tutmak, mukavemeti arttırmak içindir. Paslanmaz Duşakabin profilleriyle daha estetik ve daha kalın cam yapısına sahip duş kabini sistemleri modern mimaride sıklıkla kullanılmakta.

Yat ve tekneler için çalışılan dul kapılarından Kilitli Duşakabin modelimizi de inceleyebilirisiniz