Neden Cam Duşakabin Hijyen, estetik ve kalitenin vazgeçilmez bütünü. Tempered Glass yani güvenlik camı adı altında bütünleşmiş ismiyle, bünyesinde güvenliği barındırır. Hijyenik, çünkü bakteri kir ve lekelerde tutunmaya karşı anti tutunma sağlamaktdır. Kalitedir, Parlak krom, mat eloksallı alüminyum ya da paslanmaz çelik profillerle desteklenen ürünler, kendine özgü tasarımlarıyla çizginizi yansıtır. Estetiktir, parlak nikelajlı aksesuarlarıyla bir bütünlük oluşturur.

Cam Duşakabinlerde Şekil

Şeffaf cam üzerine kumlama yöntemiyle istenelen çizgi desen motif uygulanabilmektedir. Kumlama işlemi; camın kumlanmayan bölgeleri folyo ile kaplanarak açıkta kalan kısımlarına tazyikli ince kum püskürtülür. Böylelikle camın dış yapısı bozulmuş olur. Bu gaye doğrultusunda kumlu olan bölge buğulu cam görünümüne kavuşur. Bazı kullanıcılar tamamen şeffaf camlar tercih ederken. Neden Cam Duşakabin kimileri tamamı kumlu cam yani buğulu. Kimi de çizgi veya farklı desen motifleri ile banyolarına bir görsellik kazandırmaktalar.

Cam Duşakabinlerde Temizlik

Duşakabin camları kullanıma ve bölgelerin su sertlik oranlarına bağlı olarak. Kireç lekelenmeleri ile karşı karşıya kalır. Bu şeffaf saydam duş camlarında daha sıklıkta görülür. Ve hiçbir kimyasal bu durumu çözmez. Lekelenmelerin önüne geçebilmek için ilk kullanım öncesi ve yıllık periyodlar halinde. Yüzey koruyucu uygulamaları (Clear Shiel) yapılmalıdır. Cam yüzeyine uygulanan bu madde tamamen saydam ve şeffaf olduğundan görsellikte  etkisi yoktur. Su, sabun köpüğü, kir leke  vb. barındırmadan akıp gider. Camlar ilk günkü gibi temiz kalır. Bu uygulama hijyen açısından da önem arz eder. Camların kumlu ya da buğulu olması leke oluşmaması anlamına gelmeyeceği gibi sadece lekeleri göstermeyecektir.. Yani bir nevi subliminal….