Modern Banyo Mimarisi nde dizayn ve tasarımın önemi. 2018 yılı banyo tasarımlarına bakıldığında, eski klasik materyalleri günümüz teknolojisiyle modernize bir şekilde kullanıldığını görürsünüz. Ahşabın doğallığıyla siyah rengin asilliği bir banyo için ne kadar zengin ve komplike olduğunu düşünün. Mat siyah renkli karolaj çıtalı cam duşakabin de böyle bir banyonun mihenk taşlarından birisi.

Modern Banyo Mimarisi Tasarım

Banyo Planlama;  banyonun metrekaresinden tutunda banyonuzun yüksekliğine, seramiklerin renk en & boy gibi özelliklerine varıncaya kadar. Banyoda kullanılacak olan renk uyumu, ışıklandırma gibi etkenler. Ta ki havalandırma pozisyonları ekileyici rol oynar. Bazıları sade ve renk tonlarının belirleyici lduğu bir banyo hayal ederken. Kimileri de zengin ve şatafatlı banyo hayali kurmaktan kendisini alıkoyamaz. Bu durum mimari tasarımcı ve kullanıcı üçgeninde ele alınmalı. İstekler ve tercihler masaya yatırılmalı ve koordineli bir şekilde çözme gidilmelidir.

Banyo Mimarisinde Planlama

Mimari bir banyoda renk kombinasyonundan tutun da neyi nereye konumlandıracağınızı iyi düşünüp planlayın. Alt yapı çalışmaları en önemli önceliğiniz olsun. Sonradan planda yapacağınız değişiklik sizi büyük bir külfete sokabilir. Önceden yapacağınız maliyet hesaplaması kapsamında ilerleyin. Hele de oturulan bir konutta banyo dekorasyonu işine kalkıştıysanız, zaman ve termin sürelerini iyi hesaplayın.

Banyo tasarımıyla ilgili Modern Banyo Tasarım sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Görselde sunduğumuz siyah çıtalı duşakabin modeli 6 mm şeffaf temperli cam ile çalışıldı. Duvardan siyak renkli menteşeler ile bağlantı gerçekleştirildi. Sabit camdan kanat camına bağlanan menteşe 180 derece dönebilme kabiliyetine sahip. Ölçüye özel hazırlanan model, eskiyle yeniyi bütünleştiren banyo mimarisinde bir yeni bir trend.

Duş Kabini Su sızdırmazlık

Oda kapısı gibi açılan duş kapıları %100 su sızdırmazlık sağlamayabilir. Bu durum bazı haller dışında gereksiz görünse de. Çoğu kullanıcı duşakabin ile çevrelenen duş alanından banyo yüzeyine su sızmalarının olmayacağı kanaatini taşır. Oysa menteşeli duş kapıları seçimi yaparken, Duş başlığının duş camına uzaklığı duş alanının derinliği gibi etkenler su sızmalarını minimize edebilmektedir. Ve hatta bazı durumlarda dışarı su sızması söz konusu bile olmayabilir.