Skip to content

Banyo

 TURKEI
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Duşakabin arrow Duşakabin Hakkında Herşey arrow Banyo Mimarisinde Ölçü Detayları

Banyo Mimarisinde Ölçü Detayları Yazdır E-posta
ölçü - ölçüler
Yazar dusakabin   
Banyo Mimarisinde Ölçü Detayları
Banyo tadilatına başlayacaksanız eğer, her şeyden önce hangi objeyi nereye konumlandıracağınıza karar verin.
Banyonuzu yıkıp döktükten sonra objelerin yerleri kendiliğinden çıkar havasına girmeyin.
Özellikle banyonuzun alt yapısı çok önemli; çünkü ustalar işini bitirdiğinde yani seramikler bittiğinde keşkeleriniz işe yaramayacak..
Sıcak soğuk musluklarınızın zeminden yükseklik kodu banyo penceresinin konumu, kiriş kolon çıkıntıları, banyo kapısının banyoya olan açı derecesi vs. vesair...
Alanınız müsaitse çamaşır makinenizin pis su gideri ve sıcak soğuk temiz su  çıkışları mesafesi..
İkinci bir WC niz yok belki de 2. bir wc konumlandırmak istediniz. İşte  bu alanı iyi seçmelisiniz.
Havalandırması kısıtlı olan banyolarınıza lambaya bağlı bir fan motoru taktırabilirsiniz..
Banyonuzda ıslak mekana yani duş kısmına ayırdığınız alan, işte asıl mesele burda. Duş teknesi ya da küvet belki de jakuzi seçtiniz.
Tekne, küvet ya da jakuzi seçiminde bulunmuşsanız, bu meteryallerin konumlandırılacağı alan düz ve terazide olmalıdır. Ki zaten tekne kuvet ve jakuzilerde orjinal fabrikadan su meyli bulunmaktadır.

mimari banyolar

Yok zeminden, seramik üzerineyse duş yeri seçiminiz, bu aşamada elbette gider ızgarasına doğru bir meyil gerçekleştirmeniz gerekecek.
Bu aşamada kalın ve geniş ızgaralar suyun daha çabuk tahliye edilmesi hususunda tercih sebebiniz olsun.
Duşakabin uygulaması düşünüyorsanız ki eğer, ve özellikle de camlı duş ünitelerine sahip olma arzusu içerisindeyseniz, uygulama yapılacak zemin ve duvarlar mümkün olduğunca düzgün ve terazide olmalı..
Bazı camlı duş ünitelerinde her ne kadar zemin ya da duvardaki kaçıklıklar tolere edilebilse de, bazı modellerde bu mümkün olamayabiliyor.
İşin en doğru yanı ise  bir mimarla çalışın ya da fikirler alın..

ÇAMLICA® cam-duşakabin
İNNOVATİVE DESİGN


Banyo Mimarisinde Ölçü Detayları- Banyo Mimarisinde Ölçü Detayları - Banyo Mimarisinde Ölçü Detayları - Banyo Mimarisinde Ölçü Detayları
 
Sonraki >
Kalite “Kalite doğru ürün ya da hizmeti, müşterinin eline doğru zamanda ve doğru fiyatla koymaktır.” Charles A. Mills   Daha Fazla Bilgi için...           Temizlik ve Hijyen Aile bireylerinin temizliğe verdiği önemi biliyoruz.SUYA SABUNA DOKUNUN,  HASTALIKLARDAN KORUNUN !Sağlık Bakanlığı, düzenli el yıkama alışkanlığı kazanmanın önemini anlatmak ve hijyen konusunu tüm Türkiyen'in gündemine almak amacıyla,  'Sağlığınız için suya sabuna dokunun, hastalıklardan korunun, adıyla toplumsal farkındalık kampanyası başlattı.  Daha Fazla Bilgi için...                      Resimli ve Lamine Temperli Duş Kabin Camları Resimli ve Lamine Temperli Duş Kabin Camları Belirli sınırlara bağlı kalmadan, kişiye veya kuruma özgün tasarımlarını projelerine yansıtmak isteyen tasarımcılar, emniyet ve güvenlik camları sıralamasında ilk sırada yer alan şeffaf ya da desenli  lamine temperli camlar kolay kolay kırılmıyor, kırıldığı zaman ise dağılmıyor. Kolay temizlenebilir gözeneksiz yüzeyi sayesinde hijyenik olan ürün kir tutmuyor ve bakteri barındırmıyor. Dekoratif malzemenin iç katmanda yer alması nedeni ile malzemenin yıpranması, figürlerin bozulması olasılığı mümkün olmuyor, ilk günkü görüntüsünü uzun yıllar koruyor.  Daha Fazla Bilgi için...