Süperlüks serisi Köşe Duşakabin model için beyaz  mat  ya da parlak krom renk alüminyum  profil standart olarak sunulmaktadır. Stoklarda şeffaf temperli cam olarak bulunan duşakabin camları. Kumlama ya da boyama tekniğiyle, camların dış yüzeyine istenilen desen oluşturulmaktadır. Duşakabin ölçüleri için H=180 cm (yükseklik) ebatlarında şeffaf 5 mm temperli cam stoğu bulunuyor. Süperlüks serisi köşe duşakabin modellerinde 80 x 80 – 90 x 90 – 100 x 100 gibi ya da ara ölçülere uyumlu standart camlar mevcut. Modeldeki alüminyum profiller 5,0 x 2,7 cm kalınlıkta üretilerek mukavemet sağlıyor. Üründe piyasada en çok kullanılan cam kalınlığı her ne kadar 5 mm olsa da. Ürün 6 mm temperli cam kullanımına da uygun.  Genişlikten ya da yükseklikten daha geniş büyük ölçekli duşakabin modellerinde cam kullanımı 6 mm in altına düşmemeli.

Doğrudan Seramik Üzerine Uygulama

5,0 x 2,7 cm kalın profilleri sayesinde, kendi başına duş alanında iç havuz oluşturarak. Herhangi yükselti yapılmaksızın kullanılabilir. Kimi zaman hemzemin banyolarda  bir tuğla boyu fayans örülerek bir yükselti oluşturulabilir. Ya da mermer ya da granit ile iç derinlik yaratmak mümkün. Herşeyden öte bu tarz banyolarda duş havuzu alt izolasyonu yapılmalıdır. Yüzme havuzlarında olduğu gibi seramikler döşenmeden önce zemin kaplaması yapılması. Alt katlara su sızma risklerini ortadan kaldıracaktır. Duş teknesiz süperlüks serisi köşe duşakabin uygulamalarında bu tarz duş çalışması. en başından, yani dekorasyon öncesi planlanan şekilde çalışılması şarttır. Mevcut duş teknesini söküp, direkt zemine böyle bir duşakabin çalışacağım diyebilmek için. Seramiklerin sökülüp alt izolasyonu yapıldıktan sonra tekrar döşenmesi aşikardır.

Süperlüks Serisi Köşe Duşakabin Çalışma Prensipleri

Süperlüks Serisi Köşe Duşakabin modeli, 2 sabit ve iki hareketli kanat camından oluşur. Sağa sola sürülerek tekerlek üzerinde hareket sağlar. Modelde 16 adet tekerlek kullanılmaktadır. Her bir camda dört altta ve dört adet de üstteki sürgü rayı profiline bağlı toplamda sekiz adet tekerlek bulunur. Süperlüks Serisi Köşe Duşakabin camlarındaki tekerlekler ayarlanabilir yaylı tekerleklerdir. Bunların üst kısmında kullanılanları ayarlı. Alt kısmında kullanılanları yaylıdır. Dolayısıyla alta gelecek olan tekerlek üstte, üste takılacak olan tekerlek de prensip olarak altta kullanılamaz.

Hemzemin üzerine çalıştığımız başka bir duşakabin modelini Teknesiz Duşakabin bağlantısından inceleyebilirsiniz.