köşe girişli cam duşakabin Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Etmeli ? Duşakabin alırken, öncelikle ihtiyacı karşılama yönünde karar kılınmalıdır. Banyonuzun boyutuna uygun içinde rahat hareket edilebilinir modellere yoğunlaşmak fayda sağlayacaktır. Duşakabinler bilindiği üzere iki tip olarak üretilmektedir. İlki sürgülü sistem tekerlek donanımlı modüller. İkincisi menteşeli olmak kaydı ile oda kapısı gibi içe veya dışa açılabilir duş kapıları. Bu her ikisi arasında avantaj ve dezavantajlar vardır. Estetik bir ürün seçerken işlevselliğinden vazgeçmek sizi hüsranla biten bir sonuca götürebilir.

Duşakabin Seçiminde Detaylar:

Üründe kullanılacak renk tonları ve cam modeli gibi kavramlarla, banyonuzda farklı bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Çalıştığınız model tarzınızı göstereceğinden, neden farklı ölçü model ve uygulamalara yönelmeyesiniz. Standartlara bağlı kalmayarak ölçüye ve kişiye özel üretim yapılabileceğini unutmayın. Tabi ki kişiye ve ölçüye özel üretim uygulamaları standart modellerden daha pahalı olduğunu düşünebilirsiniz. Banyo dekorasyonu na başlamadan önce piyasa ve model üzerinde fiyat ve kalite değerlendirmeleri yapın. Tek bir firma ile değil de bir kaç firmadan teklifler alarak değerlendirmeler yapın.

Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Evinizde birden fazla banyo var ise, her birisi için ayrı ayrı modeller seçebileceğiniz gibi, kullanım alışkanlıkları doğrultusunda hijyen ve kaliteye önem verenlerden iseniz. Cam modeller çalışmanızda fayda var. Cam modeller son yıllarda revaçta olması, banyo kalite değer bakımından ve

altın sarısı duş başlığı

daha hijyenik olduğundandır. Şeffaf camlar zaman içerisinde bölgenin sudaki kireç oranına bağlı olarak lekelenmeler görülebilir. Bunun önüne geçmek için cam yüzeyine yapılan uygulamalar önem arz eder. Günümüzde camlara istenilen renk desen veya şekil verilebildiğinden özel tasarımlarla da çalışmak banyonuza ayrı bir değer katacaktır. Mümkün olduğunca plastik aksamlardan kaçınmalı silikonize malzemeler minimum kullanılmalıdır. Elbette ki silikonize malzemeler su izolasyonu için gerekli araçlardan olup. Silikon dahi en az kullanılabilecek şekilde uygulanmalıdır. Silikon kullanımında akvaryum silikonları tercih edilebilir. Daha açık olmak gerekirse silikon kalitesine ilave olarak silikonun düzgün hatla çakilmesi ve gerekli miktarda kullanılması esastır.

Duşakabinde Cam Kullanımı

Duşakabinler serisine göre 4, 5 , 6, 8 ve 10 mm temperli camlar olarak kullanıma tabidir. Cam kalınlıkları sizin isteğiniz doğrultusunda değil de seri uyum içerisinde olabilmektedir. Duşakabin camı nasıl olmalı ? sorusuna gelince. Banyonuzun duş ihtiyacı doğrultusunda seçeceğiniz model gereksinimlerini karşılayabilecek cam kalınlıkları kullanılmalıdır.