Teknesiz duşakabin kullanımı, alt tablası olmayan direkt seramik zemin üzerine uygulanır.  Bilinmelidir ki herşey alt yapıya bağlı. Banyo kodundan farklı olarak oluşturduğunuz duş haznesi suyu tahliye edebilecek meyilde olmalı. Buna özellikle ihtimam gösterin. Duş alanı pis su tahliyesi için geniş ve uzun tahliye su kanalları artık çoğu yapı marketlerden temin edilebiliniyor. Hatta farklı desen ve renklerde sunulan su kanalları da mevcut. Hemzemin banyolarda  teknesiz duşakabin yaygın olarak kullanılmaktadır.

DİPNOT: Banyonuzun dekoruna göre tercih edebileceğiniz ölçü ve ebatlarda üretilen duş için pis su kanalları plastik malzemden olduğu gibi  çoğunlukla paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir.

Teknesiz Duşakabin Montajı

Duş teknesi olmadan teknesiz duş kabini, banyo dekorunuza bağlı olarak güzel duruyor olsa gerek. Sade zarif temalı bir banyoda rastgele konulmuş bir duş teknesi ne kadar güzel gözükebilir ki. Yüksekliği 200 cm ya da daha üzeri ölçeklerdeki duşa kabin modelleri. Bu tip duş camları istenilen ölçü ve ebatlarda üretilmektedir. Bu tarz uygulama yapılacak alanlarda zemin izolasyonu şarttır. Duşakabin kullanımında Seramikler döşenmeden yapılabilen bu uygulamanın amacı, fayans arasındaki derz dolguların özelliğini kaybetmesi durumunda. Alt kattaki banyoya su sızdırma riskinin ortadan kaldırılması halidir. Zemin izolasyonu yapılmayan bir banyoda teknesiz duşakabin kullanmak akıl karı değil. İlk etapta herhangi bir sorunla karşılaşmasanız da, ilerleyen dönemlerde alt kattaki komşunuzla aranızda ihtilaf vuku bulabilir.

Teknesiz Duşakabinlerde Zemin İzolasyonu

Ayaklı ya da monoblok tarzda bir duş teknesini çıkarıp hemzemin duşakabin çalışmak istiyorsanız eğer. Zaten zeminde seramik ya da fayans örülü. Duşakabin teknesini çıkarıp. Tekne kullanmadan yerden duşakabin yaptıracağım diyorsanız eger..! Yanılıyor olabilirsiniz. Çünkü mevcut duş teknesini çıkardığınızda alt seramik zemin. İstediğiniz düzeyde ve meyilde olmayacaktır. Pis suyun akışını sağlayan meyil olmadığı gibi. Uzun ve geniş hazneli bir süzgeç de bulunmadığını göreceksiniz.

Banyo Dekorasyonu İçin Hazır Olun

Teknesiz Duşakabin Kullanımı için duşakabin teknesi söküldükten sonra. Duş alanı olarak belirlediğiniz konum kırılmalı alt yapı oluşturulmalı. Oturduğum konutta kırım döküm istemem diyorsanız ki. Banyo kod mesafesinden yükselmeyi göze almalısınız ki; Bu sefer seramikler üzerine izolasyon sağlandıktan sonra. Banyonuz formlarına uygun seramik bulup, mevcut fayanslar üzerine seramik döşetebilirsiniz. Farklı bir uygulama olan Cam Duşakabin Teknesiz çalışmamızı ve önerileri referans banyomuzda inceleyebilirsiniz.

Açılı Bir Banyoda Çözüm Sizsiniz

Duşakabin teknesi ne bağlı kalmadan  oluşturulan banyolarda. İstediğiniz boyutta duş alanı elde edebilirsiniz.  Banyo alanınıza göre geniş ve ferah duşlar tasarlayabilir. Daha modern ve şık banyolar oluşturmanız kaçınılmaz. Renk desen ölçü alternatifleri elinizin altında. Belki de açı ve dereceli bir banyodan daha fazla yararlanabilirsiniz. Bu tarz duşakabin kullanımları için alt yapınızı uyumlu hale getirmeniz gerekir. Alt yapınızda yani seramiklerin alt kısmında izolasyon şart.