Teknesiz Duşakabin

//Teknesiz Duşakabin

Teknesiz Duşakabin

Teknesiz duşakabin uygulamaları, alt tablası olmayan direkt seramik zemin üzerine uygulanır.  Bilinmelidir ki herşey alt yapıya bağlı. Banyo kodundan farklı olarak oluşturduğunuz duş haznesi suyu tahliye edebilecek meyilde olmalı. Buna özellikle ihtimam gösterin. Duş alanı pis su tahliyesi için geniş ve uzun tahliye su kanalları artık çoğu yapı marketlerden temin edilebiliniyor. Hatta farklı desen ve renklerde sunulan su kanalları da mevcut. Hemzemin banyolarda  teknesiz duşakabin yaygın olarak kullanılmaktadır.

DİPNOT: Banyonuzun dekoruna göre tercih edebileceğiniz ölçü ve ebatlarda üretilen duş için pis su kanalları plastik malzemden olduğu gibi  çoğunlukla paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir.

Teknesiz Duşakabin Kullanımı

Duş teknesi olmadan teknesiz duş kabini, banyo dekorunuza bağlı olarak güzel duruyor olsa gerek. Sade zarif temalı bir banyoda rastgele konulmuş bir duş teknesi ne kadar güzel gözükebilir ki. Yüksekliği 200 cm ya da daha üzeri ölçeklerdeki duşa kabin modelleri. Bu tip duş camları istenilen ölçü ve ebatlarda üretilmektedir. Bu tarz uygulama yapılacak alanlarda zemin izolasyonu şarttır. Seramikler döşenmeden yapılabilen bu uygulamanın amacı, fayans arasındaki derz dolguların özelliğini kaybetmesi durumunda. Alt kattaki banyoya su sızdırma riskinin ortadan kaldırılması halidir. Zemin izolasyonu yapılmayan bir banyoda teknesiz duşakabin kullanmak akıl karı değil. İlk etapta herhangi bir sorunla karşılaşmasanız da, ilerleyen dönemlerde alt kattaki komşunuzla aranızda ihtilaf vuku bulabilir.

Farklı bir uygulama olan Cam Duşakabin Teknesiz çalışmamızı ve önerileri referans banyomuzda inceleyebilirsiniz.

By |2018-11-18T21:12:54+00:00Ocak 24th, 2018|Categories: Teknesiz Duşakabinler|Tags: |Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin