Duşakabin Ölçüleri alırken ürün montaj yerine ya da uygulama bölümüne engel olan ya da olabilecek. Banyo panjuru, banyo penceresi veya vasistaslı pencere. Radyatör peteği, kiriş, kolon, ya da duş kabini’nin giriş alanını daraltabilecek banyo dolabı. Lavabo tezgahı, vb. gibi metaryallerin, ölçülendirmede ya da. Planlamada sorunlar yaşanılabilineceği düşünülerek, ölçülendirme konusunda titiz davranılmalıdır.
Standart duşakabin zemin ölçüleri 90 x 90 – 100 x 100 – 110 x 110 gibi olmakla beraber. Oval ya da kare ölçüler haricinde oval asimetrik dikdörtgen olabiliyor.

Standart Olmayan Duşakabin Ölçüleri Alma

Banyo duvarı ve zemin meylini su terazisi ile ölçünüz. Bazı duşakabin modellerinde hata tolera payları olmayabilir. Kullanılacak olan modelin cinsine göre kapı giriş aralığı seçimine dikkat ediniz. Oda kapısı gibi içe ya da dışa açılan duş kapısı modelleri için. Kapının banyo içerisinde herhangi bir materyale çarpmayacağından emin olun. Gerekli hallerde lazer metreler kullanınız. Özel Ölçülerde Duşakabin ölçüsü alırken model seçimine göre ölçeklendirmeniz sonrası oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.