Yarım Kapak Panel Duşakabin modeli, Cam Panel; genellikle hotel ya da motellerin. Banyo konseptlerinde gördüğümüz süet cam model duşakabinler, artık evlerimizde.
Daha çok genç kullanıcılar tarafından tercih edilen bu tasarım, cam altı çift kanatlı elastik suluk fitiliyle, su izalasyonu sağlamaktadır. Aynı şekilde fren ya da stoplama görevini de üstlenen bu fitiller. Cam panelin küvet üzerinde istenilen yerde durabilmesini sağlar . 180° lik içe ya da dışa açılabilme özelliğiyle de rahat bir kullanım alanı ya da ferah bir giriş ortamı oluşturmaktadır.
Cam Panel, (süet panel) Küvet üzeri yarım kapamalarda uygulanan modelde kullanıcı, paneli istediği yerde konumlandırabilir.

Yarım Kapak Panel Duşakabin Ölçüleri

Kullanıcı istek ve talepleri doğrultusunda açılır kapanır kapak modelinin yanında. Duvara sabit cam panel şeklinde de uygulanabilir. Bunun için duvar bağlantı menteşesi ya da profil kullanılabilir. Cam ön aksı rodajlı olmalıdır. Etrafında çerçeve olmayan minimal görsellik kazandırılmış modüller en 8 mm temperli cam olmalı. Cam ölçüsüne göre mukavemet amaçlı 10 mm temperli camlar da kullanılabilir. Duşakabin Paneli tek başına olduğu gibi açılır kapanır kapak veya duş camına bağlı ilave panel olarak da uygulanabilir.