Renkli cam duşakabin, duş camlarında fabrikadan orjinal renk tonlarının kullanıldığı. Füme cam bronz ve reflekte cam gibi açık yeşil veya açık mavi tonlarındaki cam türleriyle oluşturulan modeller. Görseldeki ünitede hemzemin banyo duş alanına tek sabit cam penel uygulamasında. Bronz reflekte duşakabin camı kullanılmıştır. Bunun yanında, temper camlı duşakabin ürünlerinde. Duşakabin Cam Desenleri uygulaması kumlama yöntemleri haricinde renkli fırın boyalı olarak da üretilmektedir..  Temper camlı duşakabinlere uygulanılabilen desenlerde kumlama yönteminin yanınada. Fabrikadan orjinal yorglas, vitray modelleri de mevcuttur.

Renkli Cam Duşakabin Modelleri

Özel duş camı imalatında, istenilen modelde renkli ya da yarı ayna efekti veren reflekte camlar kullanılabilir. Ürün siparişlerinizde, termin teslim sorunlarıyla karşılaşmamak için. İstenilen model doğrultusunda, cam stoğu sorunuz. Ayrıca cam yüzeylerine boyama tekniğiyle uygulanabilen. İçeriyi göstermeyen renkli duşakabin çalışmaları da yapılmaktadır. Dilerseniz yüksek çözünürlüklü bir resmi. Duş camlarına uygulayabilmek de mümkün. Resimli duşakabin çalışmaları fırın boya tekniğiyle uygulanmaktadır.

Cam Duşakabinlerde Materyal Renkleri

Renkli Duşakabin Metalleri için, beyaz, mat eloksal ya da kimyasal parlak veya fırça parlak alüminyum çerçeveli duşakabinlerin yanı sıra.  Ahşap renkli duşakabinler gibi istenilen formda üretilmektedir. Renk kodları, renk kartelasından belirlenerek, uygulanacak olan rengin tonu seçilmekte. Renk uygulaması yapılacak ürün eloktrostatik toz boya fırınlarında işlenerek, istenilen renk elde edilebilmektedir. Aynı zamanda menteşeli duşakabinler için de aynı durum söz konusudur. Lakin paslanmaz çelik mamüller, titanyum kaplama tekniğiyle oluşturulmaktadır.