Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ana Sayfa/Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli2018-12-07T23:34:24+03:00
Garanti & Servis2018-09-25T16:13:27+03:00

Garanti & Servis – Satın alacağınız ürün ile alakalı işletmenin size sunduğu olanaklar, olası arıza durumlarında durum tespiti ve ürünün yedek malzeme teminiyle alakalı servis hizmetleri, işletmecinin bilgi birikim ve kurumsal kimliğiyle beraber iş tecrübesi & referansları, karar verme hususunda etkili olacaktır. Her şeyden önce ürünün kullanımınıza uygun olup olmadığı, ünite ile ilgili sizin görüşlerinize istinaden avantaj ve dezavantajları her iki yönde anlatılmalı, ilk orta ve uzun vadede ürün kullanım ve bakımına uygun talimatların yeteri kadar aktarıldığına emin olunmalıdır. Ürün faturanız aynı zamanda resmi garanti belgeniz olduğundan bir kopyasını saklamanız her hususta faydanıza olacaktır.

Engelsiz banyolarda çözüm önerileri2018-11-18T16:04:29+03:00

menteşeli duşakabinEngelsiz banyolarda çözüm önerileri, Fiziksel engeli bulunan bireylerin tek başına ya da refakatçı eşliğinde yıkanması durumu standart donanımlarla çalışılan bir banyoda hayli zor olsa gerek. Hepimiz bir engelli adayı olduğumuzu varsayacak olursak. Fiziksel engeli bulunan dostlarımız için bir banyoyu rahatça ve hatta tek başına kullanılabilir duruma getirebilmeyi arzu ederiz. Bunun için bir banyoda olması gereken tutunma barları, ve tekerlekli sandalyeyle ıslak mekanın her tarafında rahatlıkla dolaşılabilecek. Ve hatta duşunu bile tek başına alabilecek bir kullanım alanı yaratabilmek mümkün olabiliyor. Banyo planına göre, istek talep görüş ve önerilerinize bağlı olarak karşılıklı istişareler yapabilir, Engelleri birlikte aşabiliriz. Duşakabinlerde cam kullanımıyla ilgili, olası cam kırılmaları hallerinde tüm risk faktörlerini beraberce değerlendirip, fiyat & maliyet raporlaması sonucu. Temperli veya lamine temperli camlar ile paslanmaz çelik kullanımı şeklinde bir kombinasyon sağlanabilmektedir. Banyonuzdaki duş odasını refakatçi eşliğinde daha rahat kullanılabilecek şekle getirip, Engelleri birlikte aşabiliriz. Daha fazla detay için Banyo Dekorasyon Fikirleri makalemize de göz atabilirsiniz.

Duşakabin camlarında kireç lekelenmeleri2018-09-25T15:12:02+03:00

Duşakabin camlarında kireç lekelenmeleri Çözümü. Duşakabin camları nasıl ilk takıldığı günkü gibi temiz kalabilir? Duş camlarımda neden lekelenmeler oluyor ve bunun önüne geçemiyorum.!

Bölgelerdeki suyun kireç oranlarına bağlı olarak, duşakabin camlarında zaman içerisinde sudaki kireçten  kaynaklı kireç lekelenmeleri olabilmektedir. Yıkanma esnasında oluşan vucuttan atılan kirler, cam yüzeyine yapışan sabun köpüğünün, kurumasıyla oluşan tortu. vesair gibi katmanlar bazı kimayasal temizleyiciler ile temizlenebiliyor olsa da. Sudaki kireç odakları cam içine nüfuz ederek, geri dönülmez bir kirliliğe yol açmaktadır. Camın genel yapısını mikroskobik aletlerle incelediğimizde, camın yaşayan bir varlık olduğunu görürüz. Nasıl ki bir insan yoğun enerji kaybı esnasında terleme sürecinde olduğu gibi ter; vücudumuzdaki görünmeyen gözeneklerden dışarı çıkıyorsa. Lekelenmelerin nedeni de camın iç yapısında buna benzer kılcal damarların varolduğudur.  Sudaki kireç zaman içerisinde camın genel yapısında bulunan kılcal kanallar vesilesiyle camın içine nüfuz ederek, Çözülemeyen bir hal alır ki; bunun önüne geçebilmek için cam yüzey koruyucu (Clear Shield) ların ilk kullanım öncesi ve düzenli olarak yıllık periyodlar halinde uygulanması icap etmektedir.

Duşakabin camlarında kireç lekelenmelerini yok ettiği düşünüldüğü buğulu ya da kumlu veya buzlu camlar,  bu lekelenmeleri şeffaf cama oranla göstermeyebilir. Bu tip duşakabin camlarında lekelenme olmaz demek değildir. Kireç lekeleri aynı oranda cam yüzeyinde oluşabilir, Lakin görüntü kirliğini şeffaf oranla göstermeyecektir. Hijyen durumları dikkate alındığında bu hususun sadece kandırmadan ibaret olduğu aşikardır.

Banyo Dekorasyon Fikirleri2018-11-18T16:07:38+03:00

banyo dekorasyonuBanyo dekorasyon fikirleri, Daha inşaat safhasında banyonuzun ölçütüne göre en baştan herşeyi planlamalısınız. Alt yapı bir binanın temel taşıdır. Bu sebepten banyoda  kullanacağınız ya da konumlandıracağınız. Banyo dolabı lavabo tezgah çamaşır makinesi klozet gibi. Ve hatta havlupan radyatör veya vasistaslı pencere ya da banyo panjuru. Neyi nereye yerleştireceğiniz çok önemli. Alt yapıda pis su gider boruları, sıcak soğuk temiz su hattı radyatör dolaşım boruları elektrik tesisatları. İnşaat aşamasında resmedin fotoğraflayın ki, seramikler döşendikten sonra ürün montajı safhasında tesisatı patlatmayın.

Engelsiz banyolarda çözüm önerileri başlıklı makalemiz size farklı fikirler sunabilir.

Banyo dekorasyonunda renk segmentinde tarzınıza uygun olanı seçin. Bununla ilgili maliyetler hesaplayın. Teklifler alın. Ve en önemlisi de kaliteden taviz vermeyin. Sonuç itibari ile banyolar sürekli rutubet ve neme maruz kaldığından daha dikkatli olmalısınız. Duş alanında, duş teknesi küvet jakuzi gibi akrilik malzemeler kullanacaksanız ölçüleri taa en başından belirleyin. Seramikler ile farklı renk ve konsepteki dikey bordür çalışmasıyla duş alanlarını şekillendirebilirsiniz. Yok duş alanımızı hemzemin duş çalışacağım direkt seramikler üzerine bir duşakabin düşünüyorum diyorsanız şayet, Duş alanı oluşturacağınız bölüme seramikler öncesi su yalıtım malzemesi kullanmanız gerekmektedir. Kısa vadede olmaz belki ama uzun vadede, alt katlarınızdaki komşularınızla sorunlar yaşamayasınız. Satın aldığınız duşakabin Garanti & Servis koşullarını karşılamalıdır.

Duşakabin Camı Nasıl Olmalı2018-11-18T15:57:22+03:00

Duşakabin Camı Nasıl Olmalı?

Çağdaş ve modern banyo mimarisinde kullanılan camlarda genellikle şeffaf camlar tercih edilmektedir. Bu şekilde kullanım ile mimar, banyoyu olduğundan daha sade şeffaf geniş ve ferah bir ortam yaratması içindir. Kumlu boyalı ya da desenli duşakabinler , alanda darlık hissi yaratacağından genelde bu tip modelleme den kaçınılır. Bazan da mimar banyonun duş içerisinde kullandığı.

duşakabin camları

Seramik bordür musluk batarya ya da duş başlığı gibi elementleri ön plana çıkarmak için de uygulayabilir.  Çok nüfuslu ailelerde, ve tek banyo olan konutlarda ihtiyaca uygun olarak tamamı kapalı ya da kumlu camlar kullanılabilir. Bu tarz modeller fırın boya ya da kumlama tekniği ile uygulanır. Bazı banyolarda ise banyo tasarımına göre çiçek, agaç ya da bir yapıtın deseni yine kumlama ya da boyama tekniği ile resmedilebilir. Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Etmeli Günümüz mimarisinde pileksi duşakabinden ziyade, 4, 5, 6, 8, ya da 10mm temperli camlar kullanılmaktadır. Duş camlarında temperli ya da lamine camlar kullanılmakla beraber. Duş camı olası cam kırılma risklerine karşı, cam filmi ile kaplanarak. Dağılması önlenebilir. Temperli camlar kırılması kimi zaman, korku ve paniğe yol açabiliyor. Kırılan camlar milimetrik parçalara ayrıldığından kaza durumlarında ciddi yaralanmalar sözkonusu olmaz.

Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Etmeli2018-11-22T16:31:49+03:00

köşe girişli cam duşakabin Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Etmeli ? Duşakabin alırken, öncelikle ihtiyacı karşılama yönünde karar kılınmalıdır. Banyonuzun boyutuna uygun içinde rahat hareket edilebilinir modellere yoğunlaşmak fayda sağlayacaktır. Duşakabinler bilindiği üzere iki tip olarak üretilmektedir. İlki sürgülü sistem tekerlek donanımlı modüller. İkincisi menteşeli olmak kaydı ile oda kapısı gibi içe veya dışa açılabilir duş kapıları. Bu her ikisi arasında avantaj ve dezavantajlar vardır. Estetik bir ürün seçerken işlevselliğinden vazgeçmek sizi hüsranla biten bir sonuca götürebilir.

Duşakabin Seçiminde Detaylar:

Üründe kullanılacak renk tonları ve cam modeli gibi kavramlarla, banyonuzda farklı bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Çalıştığınız model tarzınızı göstereceğinden, neden farklı ölçü model ve uygulamalara yönelmeyesiniz. Standartlara bağlı kalmayarak ölçüye ve kişiye özel üretim yapılabileceğini unutmayın. Tabi ki kişiye ve ölçüye özel üretim uygulamaları standart modellerden daha pahalı olduğunu düşünebilirsiniz. Banyo dekorasyonu na başlamadan önce piyasa ve model üzerinde fiyat ve kalite değerlendirmeleri yapın. Tek bir firma ile değil de bir kaç firmadan teklifler alarak değerlendirmeler yapın.

Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Evinizde birden fazla banyo var ise, her birisi için ayrı ayrı modeller seçebileceğiniz gibi, kullanım alışkanlıkları doğrultusunda hijyen ve kaliteye önem verenlerden iseniz. Cam modeller çalışmanızda fayda var. Cam modeller son yıllarda revaçta olması, banyo kalite değer bakımından ve

altın sarısı duş başlığı

daha hijyenik olduğundandır. Şeffaf camlar zaman içerisinde bölgenin sudaki kireç oranına bağlı olarak lekelenmeler görülebilir. Bunun önüne geçmek için cam yüzeyine yapılan uygulamalar önem arz eder. Günümüzde camlara istenilen renk desen veya şekil verilebildiğinden özel tasarımlarla da çalışmak banyonuza ayrı bir değer katacaktır. Mümkün olduğunca plastik aksamlardan kaçınmalı silikonize malzemeler minimum kullanılmalıdır. Elbette ki silikonize malzemeler su izolasyonu için gerekli araçlardan olup. Silikon dahi en az kullanılabilecek şekilde uygulanmalıdır. Silikon kullanımında akvaryum silikonları tercih edilebilir. Daha açık olmak gerekirse silikon kalitesine ilave olarak silikonun düzgün hatla çakilmesi ve gerekli miktarda kullanılması esastır.

Duşakabinde Cam Kullanımı

Duşakabinler serisine göre 4, 5 , 6, 8 ve 10 mm temperli camlar olarak kullanıma tabidir. Cam kalınlıkları sizin isteğiniz doğrultusunda değil de seri uyum içerisinde olabilmektedir. Duşakabin camı nasıl olmalı ? sorusuna gelince. Banyonuzun duş ihtiyacı doğrultusunda seçeceğiniz model gereksinimlerini karşılayabilecek cam kalınlıkları kullanılmalıdır.

Banyo dekorasyonuna yeni başlıyorsanız en güncel banyolar uygulamalarını Duşakabin Referanslar sayfamızda inceleyebilirsiniz.