Bombe camlı duşakabin modülü. 6 mm ve 8 mm temperli camlarla komplike olarak çalışıldı. Taşıyıcı sabit camlar 8 mm olarak gerekli alanlarda CNC kesim yapılarak monte edilecek yere göre kesildi. Kanat camları 6 mm olarak çalışılmıştır. Cam boyları mermer zemin üzerinden 200 cm. Bombe cam açıları zemin üzerinde diagonal şekilde ölçeklendirilerek bombe açısı verildi. Şeffaf temperli camlar kullanılarak banyoda ferah bir atmosfer yaratıldı. İstanbul Altunizade mevkii Çamlıca Konaklarında uyguladığımız çalışma. Keşif ölçü üretim ve montaj olarak toplam 20 iş günü içerisinde gerçekleşmiştir. Bu tarz özel siparişlerde özellikle bombe camlı açılı ya da diagonel boyuttaki cam uygulamaları. Termin sürelerini önceden üreticinizle istişare ediniz.

Bombe Camlı Duşakabin Menteşe

Menteşeli duşakabinler için ünitede kullanılacak camın kg. ağırlığı hesap edilerek, çalışma sistem ve prensiplerine uyumluluğu kontrol edilmeli, güvenlik gerekçeli olarak gerekli statik hesaplar yapılmalıdır. .

Özel tasarım duş camlarında bazan gerekli alanlar için şablon çıkarılması gerekebilir. Ziyadesinde bu tarz duşakabin menteşelerinde açı yönü ile ilgili çeşitli niteliklerde farklı menteşeler kullanılabilmektedir. Bazı renli tonlardaki banyolarda, ünitede kullanılan materyallerin banyo renk tonlarına uyumlu tonları da çalışılabilmektedir.

Özel Ölçü Duşakabin İmalatı

Tasarımcı mimarlar farklı konseptlere banyolara imzalarını atabiliyorlar. Bu tarz banyoların duş camı çalışmaları farklı bir boyut kazanıyor. Duş alanı ne kadar agresif bir tutum sergilese de her zaman bir çözümü var elbet.

Özel ölçü duş kapısı çalışmamız olan Kurnalı Duşakabin makalesini inceleyebilirsiniz.